A globális felmelegedés hatásai már az egész világon érzékelhetőek. A hőmérsékleti maximum évről évre egyre magasabb csúcsokat dönt meg hazánkban is.
Már az ókorban is megfigyelték, hogy a közterületeken létesített szökőkutak és vízlépcsők jelentősen hozzá tudnak járulni az ott lakók közérzetének javításához a nyári forróság idején. Ennek oka a természetes vízpára képződésben keresendő, ami a hőmérséklet csökkentésével komfortosabbá tudja tenni a munkavégzést és a hétköznapi életet is.
A melegedő éghajlat hatására korunkban hatalmas népszerűségnek örvendenek a burkolt vízfelületű szökőkutak, melyek nem csak esztétikai élményt kínálnak, de kialakításuknak köszönhetően lehetővé teszik, hogy a nagy melegben akár a fúvókák közé is be lehessen sétálni egy kis felfrissülés reményében. Sokszor láthatunk gyerekeket játszani a vízsugarak között, akiket szüleik vizes ruhában vihetnek később haza. Ezekhez a szökőkutakhoz sok esetben társul térpárásító rendszer különleges látványelemként, ami jelentősen növeli a levegőbe juttatott vízpára mennyiségét, ezzel hozzájárulva a közvetlen környezet hűtéséhez.
A szökőkutakon túl az egyik legjobb eszköze a levegő hűtésének a hálózati víz magas nyomáson történő elporlasztása. A háztartái célból történő párásítás alacsony nyomáson szórja a vizet, így a vízcseppek szabad szemmel is jól látható méretűek, és a velük érintkező felületeket megnedvesítik. Ezzel szemben a nagy nyomáson történő térpárásítás a vizet mikroszkopikus méretű részecskékre porlasztva, ködként bocsájtja ki ezáltal a környezetben tartózkodó élőlények és tárgyak szárazok maradnak.
A térpárásítás alkalmazható:
- Közterületi szökőkutak látványelemeként.
- Közterületeken pontszerű vagy vonalmenti kialakításban.
- Vendéglátóipai egységek és magánházak teraszán előre felszerelt vagy mobil ventilátoros formában.
- Élelmiszerboltok, borászatok, üvegházak és gyárépületek belső hűtése céljából is alkalmazható, mivel a hőmérsékletet akár 10-12 fokkal is képes csökkenteni.